Dnia 25 marca w naszej szkole zostały przeprowadzone w ramach lekcji geografii  warsztaty  dla klas II TOR, I TH, I LOc, I TOR oraz I LOd

gnl_1
gnl_1 gnl_1
gnl_2
gnl_2 gnl_2
gnl_3
gnl_3 gnl_3
gnl_4
gnl_4 gnl_4
gnl_5
gnl_5 gnl_5

Odbyły się one w ramach ogólnopolskiego projektu informacyjno-edukacyjnego pn.

Wsparcie działań informacyjnych i analityczno-wdrożeniowych nt. węglowodorów

z formacji łupkowych na rzecz bezpieczeństwa energetycznego Polski i ochrony środowiska, w tym udziału społeczeństwa w procesie udzielania koncesji”

realizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny, sfinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Celem lekcji było przekazanie fachowej wiedzy geologicznej w bardzo przystępny sposób. Uczniowie dowiedzieli się czym jest gaz z łupków, jak powstawał, w jaki sposób odbywa się jego poszukiwanie i potencjalne wydobywanie oraz jaki wpływ na środowisko mają działania związane z jego eksploatacją.

Lekcje prowadzone  w ciekawy sposób przez studenta Inżynierii Naftowej, wzbogacone zostały o prezentacje multimedialne, karty pracy, foldery informacyjne i inne materiały, co ułatwiło przyswojenie informacji oraz urozmaiciło zajęcia.