W naszej szkole w dniach od 02.03 marca do 31.marca 2015 r. odbył się miesiąc profilaktyki pt. „ Dobre wychowanie”.

Młodzież w tym czasie uczestniczyła w licznych warsztatach i prelekcjach poświęconych tematyce zagrożeń i konsekwencji jakie wywołują nałogi: papierosy, alkohol, narkotyki, cyberprzemoc oraz tematyce związanej z dojrzewaniem.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. pracownicy z:

-fundacji Centrum Praw kobiet Oddział w Gdańsku,,

- Wyższej  Szkoły Psychologii Społecznej z Sopotu,

- fundacji „Nowe Życie.

Młodzież z kl. III TE”A” i II LO”B”  brała udział w warsztatach profilaktycznych

w Młodzieżowym Ośrodku Terapeutycznym„ Mrowisko” w Sopocie.

Dzień 10 marca 2015r. ogłoszony został „Dniem ograniczenia korzystania z telefonów komórkowych”.

Podczas miesiąca profilaktyki odbyły się ciekawe konkursy dla uczniów tj.:

• opracowanie prezentacji multimedialnej na  temat „ Cyberprzemoc”,
  • konkurs na wykonanie plakatu lub ulotki na temat „ Cyberprzemoc”,
  • konkurs polegający na przygotowaniu inscenizacji na temat znajomości i stosowania zasad dobrego wychowania ( Savoir vivre) na co dzień.

Zwycięzcy  wymienionych  konkursów  na apelu szkolnym  podsumowującym „Miesiąc Profilaktyki” w dniu 10 kwietnia 2015 r.  otrzymali dyplomy oraz nagrody sfinansowane  przez Radę Rodziców.