W dniach 16-17 kwietnia 2015 roku Maciek Kamiński uczestniczył w finale  Ogólnopolskiego XX Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo Menedżerskich, które odbywały się w Zespole Szkół Nr 1 w Koszalinie.

twm1
twm1 twm1
twm2
twm2 twm2
twm3
twm3 twm3
twm4
twm4 twm4
twm5
twm5 twm5
twm6
twm6 twm6
W finale uczestniczyło 64 uczniów  z 48 szkół ekonomicznych w Polsce.  Maciek  Kamiński z klasy II TEa z ZSZiO w Kartuzach pokonał  od eliminacji szkolnych, poprzez okręgowe i finał, 2600 uczniów z całej Polski, zajmując  w ten sposób bardzo wysokie V miejsce z tytułem  laureata. Jest to bardzo wielki sukces tego ucznia, dający mu zwolnienie z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe z części pisemnej obu czekających go egzaminów, po drugiej klasie na kwalifikację A.35 oraz w czwartej klasie na kwalifikację  A.36

Maciek choć jest dopiero w klasie drugiej, nie ustępował w niczym swoim kolegom i koleżankom z klas czwartych. Popisał się bardzo rozległą wiedzą i umiejętnościami z zakresu podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w aktualnych warunkach prawnych i organizacyjnych w Polsce. Świetnie poradził sobie z częścią testową w języku polskim i angielskim oraz z zadaniem z wykorzystanie Excela.

Maciek jest uczniem bardzo ambitnym i do tego zdolnym, w przyszłości chciałby pracować jako księgowy.

Mądrze wybrał technikum ekonomiczne w Kartuzach tu nauczyciele pomogą mu spełnić marzenia.

Opiekunem naukowym  Macieja w turnieju była Pani Małgorzata Klasa.