Po raz kolejny w naszej szkole organizowaliśmy zawody w ramach współzawodnictwa szkół ponadpodstawowych w tenisie stołowym oraz Indywidualne Mistrzostwa Kartuz w Tenisie Stołowym.

Młodzież uczestnicząca w Programie Klub 2023 miała dodatkową możliwość aktywnego wypoczynku, kształtowania własnej sprawności fizycznej, przygotowywania do zawodów sportowych w zakresie piłki siatkowej i tenisa stołowego. Uzyskane dofinansowanie pozwoliło na uzupełnienie brakującego sprzętu sportowego, który w pełnym zakresie był wykorzystywany na zajęciach sportowych i dodatkowo w innych wydarzeniach sportowych w ramach współpracy z Wojewódzkim Szkolnym Związkiem Sportowym w Gdańsku. Były to zawody w ramach współzawodnictwa sportowego szkół na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Ważne było, również skierowanie oferty Klubu w ramach współpracy z Zarządem Powiatu Kartuskiego i realizacja zadania o nazwie "Rozwój tenisa stołowego w powiecie kartuskim - Klub 2023", przygotowanie i organizacja Indywidualnych Mistrzostw Kartuz w Tenisie Stołowym, a także udział uczestników naszego programu i innych wydarzeniach sportowych np.  Turniejach piłki siatkowej oraz Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej w Kartuzach.

Zadanie zostało wykonane zgodnie z założeniami zawartymi we wniosku. Utworzono dwie sekcje sportowe, 2 grupy piłki siatkowej dziewcząt i chłopców oraz grupę tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Zajęcia odbywały się systematycznie, prowadzone przez 4 nauczycieli  trenerów - dwóch w zakresie sekcji piłki siatkowej i dwóch w zakresie sekcji tenisa stołowego. Utworzono grupy, w których łącznie brało udział 50 ćwiczących, w tym 20 dziewcząt i 30 chłopców. Uczestnicy mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności w zakresie piłki siatkowej i tenisa stołowego. Realizacja zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki.