Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów.

I etap (Eliminacje) będzie trwał od 25 listopada 2019 godz. 9:00 do 29 listopada 2019 roku godz. 21:00. W trakcie tego etapu, za pośrednictwem aplikacji PixBlocks, uczestnikom zostanie udostępnione 20zadań, które będą mogli rozwiązywać online.

II etap (Półfinały) odbędzie się 5 grudnia 2019 w godz. 9:00-21:00. W trakcie tego etapu, za pośrednictwem aplikacji PixBlocks, zakwalifikowanym uczestnikom zostanie udostępnione 20 zadań, które będą mogli rozwiązywać online.

III etap (Finały) odbędzie się 13 grudnia 2019 o godz. 13:00 i będzie miał on charakter stacjonarny. Każdy z zakwalifikowanych uczestników zostanie zaproszony na Galę Finałową, podczas której uczestnicy będą musieli rozwiązać 20 zadań finałowych w aplikacji PixBlocks. Podczas Gali Finałowej zostaną wyłonieni zwycięzcy konkursu. Gala odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.