Tegoroczny temat przewodni Olimpiady  to Gospodarstwo Domowe jako podmiot ekonomiczny Gospodarki Narodowej.

W bieżącym roku szkolnym do Ogólnopolskiej V edycji Olimpiady WiUHM zgłoszono 93 szkoły.
W eliminacjach szkolnych, w całej Polsce uczestniczyło 2 100 uczniów z 91 szkół ekonomicznych i handlowych.

Do udziału w eliminacjach okręgowych Komisje Szkolne wytypowały 385 uczniów z 87 szkół   w Polsce w tym w naszym okręgu uczestniczyło 26 uczniów z takich szkół  jak:

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie - 4 uczniów

Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie - 6 uczniów

Zespół Szkół Gospodarki Żywieniowej i Administracji w Lęborku - 9 uczniów

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach - 7 uczniów

Eliminacje okręgowe  w naszej szkole i w Polsce odbyły się 14 listopada.

Wszystkim uczestnikom życzymy wysokich wyników i zakwalifikowania się do finału, który odbędzie się w Zespole Szkół Ekonomicznych NR 2 w Krakowie w dniach 12-13 grudzień 2019 r.

Szczególne życzenia osiągnięcia tytułu finalisty V OWiUHM kierowane są do najlepszych uczniów z naszej szkoły tj. Joanny Łaszewskiej i Martyny Tusk z kl. IV TE , Krzysztofa Czaja, Anity Krefta, Mileny Lejkowskiej i Marcina Zielonki z klasy III TE oraz Eweliny Pupacz z klasy II TE. Wyniki eliminacji okręgowych otrzymamy 29 listopada 2019 roku.

Tytuł finalisty Olimpiady wpisanej na listę MEN daje uczniowi kompetencje do ubiegania się o stypendia wszystkich rang oraz zwolnienie z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe z części pisemnej.

Powodzenia! Małgorzata Klasa