Nasza szkoła od trzech lat bierze udział w akcji, organizowanej przez Dziennik Bałtycki we współpracy z Nadleśnictwem Kartuzy i Urzędem Miejskim, „DRZEWKO ZA MAKULATURĘ”. Inicjatorem działań w ZSZiO od samego początku jest klasa III TOR, która już trzeci rok zbiera kupony (potrzebne do wymiany) i przede wszystkim makulaturę. Do tej pory, łącznie udało im się pozbierać ok. 1300 kg makulatury! Rok 2015 był rekordowy – ponad 600 kg.

- „Trzy lata temu, spontanicznie wzięliśmy udział w tej akcji. Makulaturę zbieraliśmy m.in. w szkole. Pamiętam, że spory kłopot to dostarczenie makulatury na punkt zbiórki. Pomogli rodzice, przede wszystkim państwo I. i R. Cyroccy. Dziś już jest łatwiej , raz że doświadczenie (tu: uśmiech) a dwa własne prawo jazdy.” – powiedziała Agata, biorąca udział w akcji od samego początku.

- „ Impreza ta, daje nam dużo satysfakcji, wyzwala w nas przedsiębiorczość                i współpracę oraz poczucie, że robimy coś fajnego, pożytecznego” – Oskar.

- „Drzewka, które dostajemy za makulaturę, zostały posadzone wokół szkoły.   W tym roku planujemy zasadzić dąb i umieścić pamiątkową tabliczkę. Za parę lat spotkamy się pod dębem, może nie ogromnym, ale większymJ” – Angelika.

Dodam, że koordynatorami tegorocznej akcji byli: Agata, Magdalena, Beata, Alicja, Paulina, Oskar, Hubert, Patryk, Filip – którzy dziękują wszystkim wspierającym akcję.

dzm01
dzm01 dzm01