WEWNĄTRZSZKOLNE ZASADY  ZDALNEGO NAUCZANIA NA CZAS ZAWIESZENIA  ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH I OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYCH w ZSZiO w Kartuzach

1. Wymienione zasady obowiązują tymczasowo, na czas zawieszenia zajęć dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych przez MEN.
  2. Podstawowym źródłem informowania uczniów o sposobie i trybie realizacji zajęć edukacyjnych, sposobie weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów, postępach w nauce,
    a także uzyskanych przez niego ocenach jest dziennik LIBRUS.
  3. Nauczyciele przesyłają uczniom materiały z różnych dostępnych i zalecanych przez MEN źródeł w Librus Synergia zgodnie z przydzieloną ilością godzin pracy, które mają w danym dniu i w danym tygodniu. Trzeba uwzględnić, że czas nauki dzieci w domu ma inny wymiar niż w szkole. Warto pamiętać, że logowanie, przesyłanie, generowanie postaci elektronicznej to dla uczniów dodatkowy czas poświęcony na naukę.
  4. Uczeń zobowiązany jest do regularnego sprawdzania wiadomości w systemie Librus Synergia, z wyjątkiem weekendów.
  5. Uczeń zobowiązany jest do zapoznawania się z wszystkimi materiałami przesyłanymi przez nauczycieli, którzy mogą korzystać z różnych kanałów komunikacyjnych, po ustaleniu ich z uczniami.
  6. Wszystkie przesyłane zadania, ćwiczenia, polecenia, karty pracy, wypracowania, interaktywne quizy i testy itp. uczeń wykonuje samodzielnie.
  7. Uczeń stara się terminowo przesyłać prace zdalne.
  8. Uczeń stara się przestrzegać terminów wykonywania zadań, ćwiczeń, poleceń, kart pracy, interaktywnych quizów i testów itp. wskazanych przez nauczyciela. W przypadku braku możliwości wykonania ww. zadań w terminie uczeń informuje o tym fakcie nauczyciela i ustala wspólnie z nauczycielem nowy termin wykonania poleceń nauczyciela.
  9. Uczeń imieniem i nazwiskiem podpisuje przesyłane prace.
  10. Uczniowie starają się pracować systematycznie. O wszelkich przeszkodach informują nauczyciela prowadzącego zajęcia lub wychowawcę.
  11. Nauczyciel ma obowiązek wspomagania uczniów we wszystkich działaniach związanych ze zdalnym uczeniem się, wykorzystując informację zwrotną.
  12. Praca nauczyciela z uczniem może odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach
    00-17.00. W przypadkach szczególnych, za zgodą wszystkich uczniów, których dotyczy realizacja zadania zajęcia mogą odbywać się w innym czasie.
  13. Wszystkie materiały udostępniane przez nauczycieli mają służyć wyłącznie nauczaniu zdalnemu. Bez zgody nauczyciela nie mogą być rozpowszechniane.
  14. Nauczyciel ma obowiązek wspomagania uczniów we wszystkich działaniach związanych ze zdalnym uczeniem się, wykorzystując informację zwrotną.
  15. Nauczyciel jest zobowiązany do systematycznego odbierania wiadomości od młodzieży oraz rodziców i udzielanie odpowiedzi.
  16. Nauczyciel wskaże uczniom zadania podlegające ocenie.
  17. Terminy wykonania zadań nie mogą być zbyt krótkie. Wiadomości i zadania od jednego nauczyciela (z jednego przedmiotu) powinny być przekazywane z zachowaniem równomiernego obciążenia ucznia w korelacji z innymi otrzymywanymi zadaniami z pozostałych przedmiotów.
  18. Pozostałe zasady oceniania wszystkich form aktywności uczniów pozostają w zgodnie z zapisami w statucie szkoły