Działania Solidarnej Szkoły zostały zauważone na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej. Możesz to sprawdzić klikając tutaj.

 

webinarium

MANIPULACJE W MEDIACH

W piątek 6 listopada klasa II LO C wzięła udział w webinarium- warsztatach  online pt. "To straszne słowo "uchodźca", czyli o manipulacjach w czasie kryzysu imigracyjnego”

Ekspertką była Justyna Suchecka, dziennikarka "Gazety Wyborczej".  Podczas spotkania uczestnicy i uczestniczki zapoznali się z tym jak działają media, na przykładzie ostatnich medialnych doniesień dotyczących kryzysu migracyjnego.

 

 

Link do prezentacji webinarium

https://www.youtube.com/watch?v=kFTE1mrQvYA&feature=youtu.be

 

"Uchodźcy wśród nas?"
Głównym problemem jakim zajęła się grupa projektowa " Solidarnej Szkoły " jest ciągle aktualna sprawa uchodźców w Europie. W październiku została przeprowadzona akcja informacyjna na temat uchodźców w Europie. W poszukiwaniu wsparcia merytorycznego nawiązaliśmy współpracę z Polskim Forum Migracyjnym. Szukaliśmy też pomocy w innych instytucjach zajmujących się problemem imigrantów. Uzyskaliśmy wiele cennych wskazówek i rad. Następnie Dominika Szuta i Oliwia Szulfer opracowały ankietę na ten temat. Została ona przeprowadzona wśród młodzieży wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Kartuzach. Wzięło w niej udział około 400 osób.
11191
11191 11191
11192
11192 11192