REALIZACJA PROJEKTU „ SZKOŁA DOBREGO WYCHOWANIA” oraz  Miesiąca Profilaktyki „Profilaktyczne zachowania są kulturalnym sposobem zapobiegania”

Od 9 września 2016 r. do 10 marca 2017 r. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach realizował  projekt „ Szkoła Dobrego Wychowania”, który zakończył się uzyskaniem certyfikatu przyznawanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Celem projektu jest zapoznanie i pogłębienie wiedzy młodzieży na temat standardów  dobrego wychowania oraz wskazanie, jaki mają one wpływ na codzienne życie i relacje rówieśnicze.

W ramach projektu realizowane były  następujące zadania:

• pogadanka oraz prace pisemne na temat: „Moje zachowanie świadczy o mnie”,

konkurs na plakat ”Mój wygląd  świadczy o mnie”, nagrody otrzymały klasy: I TOR, I TI, I TH i I LO”D”.

• „Dzień dżentelmena” i szkolna debata na temat zasad dobrego zachowania. W tej kategorii przyznano I miejsce dla klasy I Technikum Organizacji Reklamy, II miejsce dla klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu humanistycznym  i III miejsce dla klasy II Technikum Handlowego,
  • 27 lutego 2017r. odbył się szkolny konkurs o tytuł „Mistrza savoir vivre’u”, który składał się z części testowej i zadań praktycznych m.in. nakrycie stołu, wiązanie krawatu. W ostatecznej klasyfikacji tytuł Mistrza savoir vivre’u” przypadł klasie I Technikum Organizacji Reklamy, która otrzymała szarfę i dyplom,  II miejsce zajęła klasa II Liceum Ogólnokształcącego o profilu europejskim, III miejsce klasa II Technikum Organizacji Reklamy. Klasa I Technikum Organizacji Reklamy zdobyła również nagrodę  publiczności za dekorację stołu.
  • Młodzież  uczestniczyła w licznych warsztatach, pogadankach z tematyki profilaktyki zdrowia i zachowań  ryzykownych. Szkoła współpracowała w tym zakresie z różnymi instytucjami i fundacjami m.in. Klub Abstynenta w Kartuzach, Pomorska Fundacja Pomocy Alkoholikom i ich Rodzinom z Kartuzach, RapPedagogia z Pabianic,  Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach Wydział Ruchu Drogowego i Fundacja NaproCentrum z Gdańska.

Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem młodzieży i wychowawców klas.  Nad realizacją projektu czuwali koordynatorzy Justyna Kluge i Marlena Meisner- Kwiatkowska oraz Samorząd Uczniowski i Zespół Wychowawczy.

szk dob wych_1
szk dob wych_1 szk dob wych_1