Solidarni z Przeszłością

WIZYTA W EUROPEJSKIM CENTRUM SOLIDARNOŚCI

17 grudnia grupa projektowa SOLIDARNEJ SZKOŁY wzięła udział w warsztatach  w ECS, poświęconych stanowi wojennemu. Oprócz pracy z materiałami źródłowymi  miała możliwość zwiedzenia stałej wystawy. Koledzy i koleżanki z  klasy pozazdrościli "solidarnej" grupie i też wyposażeni w audioprzewodniki  zapoznawali się z historią"Solidarności".

OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI

W Olimpiadzie Solidarności - Dwie dekady historii brało udział dwunastu uczniów; pięciu z technikum i siedmiu z LO. Uczniowie rozwiązywali test przekazany przez organizatora. Zgodnie z regulaminem do etapu wojewódzkiego awansowy dwie osoby Piotr Gminterek z LO i Jakub Sildatk z TI. Olimpiada skierowana jest wyłącznie do uczniów klas drugich liceum oraz drugich i trzecich technikum. Opiekunem jest p. Marlena Meisner-Kwiatkowska.

SPEKTAKL TEATRALNY
W związku z kolejną rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce uczniowie klasy IV TOR: Justyna Szlas, Angelika Dampc, Agata Zielonka, Marta Okrój i Oskar Bir przygotowali inscenizację przybliżającą fakty tamtych dni. Grupa ta po raz drugi w ten sposób upamiętniła bohaterów walki z systemem komunistycznym.

1 MARCA - DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Pierwszy dzień marca zapoczątkował w naszej szkole cykl działań związanych z upamiętnieniem Żołnierzy Wyklętych. Młodzież z klasy II TOR przygotowała wystawę okolicznościową i performance. Klasy pierwsze wzięły udział w projekcji filmu „Inka”.

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.

Jakub i Piotr, reprezentujący naszą szkołę w etapie wojewódzkim, trzeciej edycji Olimpiady Solidarności, znaleźli się wśród laureatów konkursu. Do konkursu zgłosiły się 32 szkoły z województwa pomorskiego. Do etapu wojewódzkiego mogły przejść maksymalnie dwie osoby ze szkoły o ile uzyskały minimalną wymaganą ilość punktów, w naszym przypadku panowie spełniali ten punkt regulaminu. Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą faktograficzną dotyczącą lat 70-tych i 80-tych oraz umiejętnościami rozpoznawania postaci, symboli, ilustracji czy chronologicznego układania wydarzeń. Uczniowie biorący udział w konkursie reprezentowali wysoki poziom tylko niewielkie różnice punktowe zadecydowały o klasyfikacji końcowej. Panom gratulujemy znalezienia się w gronie laureatów.