W miesiącu  październiku 2018 roku uczniowie klasy 2 LO c  oraz 2 Lod  uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem, panią Kamilą Piwowarską. Spotkanie dotyczyło zapotrzebowania na cukier, energię oraz tłuszcze zawarte w jedzeniu.
Pani dietetyk wyjaśniła, dlaczego spożywanie zalecanej ilości cukru jest ważne i jak odróżnić cukier dobry i zły. Dowiedzieliśmy się również jak obliczyć dzienną dawkę spożycia kalorii. Na pierwszej godzinie lekcyjnej pani przedstawiła nam prezentację dotyczącą prawidłowego stylu życia i zdrowego odżywiania. Natomiast na drugiej lekcji pracowaliśmy w grupach, tworząc plakaty o wartościach odżywczych konkretnych produktów.
Dzięki tym zajęciom dużo dowiedzieliśmy się oraz dało nam to wiele do myślenia na temat naszego odżywiania.